Skip to content

133 Sequoia DriveBerlin, NJ 08009

Built 2005

Last Sale Price
$217,355
Last Sale Date
Sep 29, 2005

Property Information

Block2505
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,534
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,300
21%
Improvement Value:$159,300
79%
Total Assessment$201,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,877+0.9%
2024$6,814+2.1%
2023$6,673+0.6%
2022$6,633-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$217,355

To:

Sq Ft1,534DeedBook 8003, Page 697

Property Built

Built

Year Built: 2005