Skip to content

32 Zion DriveBerlin, NJ 08009

Built 2005

Last Sale Price
$254,388
Last Sale Date
Jun 29, 2005

Property Information

Block2503
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,036
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,300
18%
Improvement Value:$205,400
82%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,551+0.9%
2024$8,474+2.1%
2023$8,298+0.6%
2022$8,248-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$254,388

To:

Sq Ft2,036DeedBook 7888, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 2005