Skip to content

162 Sequoia DriveBerlin, NJ 08009

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 15, 2012

Property Information

Block2503
Lot39
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,750
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,600
21%
Improvement Value:$277,900
79%
Total Assessment$352,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,024+0.9%
2024$11,915+2.1%
2023$11,668+0.6%
2022$11,597-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$329,600
DeedBook 7644, Page 1883

Property Built

Built

Year Built: 2004