Skip to content

631 Lees AveCollingswood, NJ 08108

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2023

Property Information

Block100
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page09

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,824
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$199,000
37%
Improvement Value:$338,800
63%
Total Assessment$537,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,490+1.5%
2024$11,321+4.1%
2023$10,874+2.4%
2022$10,622+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$85,500
DeedBook 4231, Page 180

Property Built

Built

Year Built: 1925