Skip to content

650 W Crescent BlvdOaklyn, NJ 08107

Commercial

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 24, 2018

Property Information

Block152
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$542,600
83%
Improvement Value:$108,200
17%
Total Assessment$650,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,779+1.6%
2024$14,540+3.9%
2023$13,989+2.3%
2022$13,681+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 9412, Page 1457