Skip to content

334 Comly AveOaklyn, NJ 08107

Built 1942

Last Sale Price
$97,000
Last Sale Date
Feb 4, 2005

Property Information

Block152
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class35
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
57%
Improvement Value:$104,500
43%
Total Assessment$245,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,275+1.5%
2024$5,198+4.1%
2023$4,993+2.4%
2022$4,877+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$97,000

To:

Sq Ft1,120DeedBook 7755, Page 1210

Property Sale

Sale
$37,000
DeedBook 3876, Page 807

Property Built

Built

Year Built: 1942