Skip to content

335 Comly AveOaklyn, NJ 08107

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 1986

Property Information

Block153
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class35
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,240
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
63%
Improvement Value:$82,700
37%
Total Assessment$223,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,714+1.5%
2024$5,630+4.1%
2023$5,407+2.4%
2022$5,282+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1942