Skip to content

343 Comly AveOaklyn, NJ 08107

Built 1942

Last Sale Date
Dec 12, 2016

Property Information

Block153
Lot39
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class35
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,800
66%
Improvement Value:$72,300
34%
Total Assessment$213,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,380+1.5%
2024$5,301+4.1%
2023$5,092+2.4%
2022$4,974+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1942