Skip to content

340 Comly AveOaklyn, NJ 08107

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2016

Property Information

Block152
Lot38
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class35
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,100
57%
Improvement Value:$109,400
43%
Total Assessment$254,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,625+1.5%
2024$5,542+4.1%
2023$5,323+2.4%
2022$5,200+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000

From:

To:

Sq Ft1,120DeedBook 10487, Page 264Recorded9/22/2016

Property Built

Built

Year Built: 1942