Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
719 Collings AveOaklyn, NJ 08107
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 26, 2014
Property Information
Block165
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page15
Building Details
Building Class---
Description2SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$250,000
23%
Improvement Value:$841,000
77%
Total Assessment$1,091,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $27,826 | +1.6% |
| 2024 | $27,375 | +3.9% |
| 2023 | $26,338 | +2.3% |
| 2022 | $25,758 | +2.1% |
Property History
No events match the selected filters.