Skip to content

667 Haddon AveCollingswood, NJ 08108

Commercial

Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
May 30, 2025

Property Information

Block24
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$155,300
28%
Improvement Value:$394,700
72%
Total Assessment$550,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,050+1.6%
2024$12,839+3.9%
2023$12,353+2.3%
2022$12,081+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$625,000

To:

DeedBook 12842, Page 520

Property Sale

Sale
$550,000

To:

DeedBook 12429, Page 696Recorded9/13/2023

Property Sale

Sale
$400,000

To:

DeedBook 11418, Page 1516Recorded6/5/2020

Property Sale

Sale
$60,000

To: