Skip to content

19 Frazer AveCollingswood, NJ 08108

Built 1930

Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block31
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,200
37%
Improvement Value:$313,400
63%
Total Assessment$498,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930