Skip to content

602 Woodlawn AveCollingswood, NJ 08108

Built 1932

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 17, 2006

Property Information

Block49
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page05

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,019
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$194,700
31%
Improvement Value:$437,300
69%
Total Assessment$632,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,799+1.5%
2024$10,640+4.1%
2023$10,220+2.4%
2022$9,983+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1932