Skip to content

W Linden AveCollingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Jul 31, 2024

Property Information

Block63
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page07

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$354,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$354,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,849+1.5%
2024$4,778+4.1%
2023$4,589+2.4%
2022$4,483+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0