Skip to content

704 Haddon AveCollingswood, NJ 08108

Commercial

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Jun 16, 1978

Property Information

Block95
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page08

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$193,500
26%
Improvement Value:$564,500
74%
Total Assessment$758,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,836+1.6%
2024$18,531+3.9%
2023$17,829+2.3%
2022$17,436+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$55,000

To: