Skip to content

726 Haddon AveCollingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Jan 7, 2009

Property Information

Block95
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page08

Building Details

Building Class---
Description3SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,000
20%
Improvement Value:$638,000
80%
Total Assessment$795,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,922+1.7%
2024$16,644+4.0%
2023$16,004+2.3%
2022$15,646+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0