Skip to content

12 Kearsley CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 2025

Property Information

Block18101
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,600
32%
Improvement Value:$124,900
68%
Total Assessment$182,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,793+2.8%
2024$7,577+2.9%
2023$7,364+0.1%
2022$7,358+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$48,000
DeedBook 3895, Page 757

Property Built

Built

Year Built: 1977