Skip to content

10 Kearsley CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Dec 6, 2024

Property Information

Block18101
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,200
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,600
35%
Improvement Value:$100,700
65%
Total Assessment$155,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,631+2.8%
2024$6,448+2.9%
2023$6,266+0.1%
2022$6,262+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$440,000

To:

Sq Ft1,200DeedBook 12728, Page 441

Property Sale

Sale
$235,000
Sq Ft1,200DeedBook 12680, Page 1772Recorded10/21/2024

Property Sale

Sale
$209,000
Sq Ft1,200DeedBook 11640, Page 1969Recorded3/1/2021

Property Sale

Sale
$99,500
DeedBook 5026, Page 366

Property Sale

Sale
$97,500
DeedBook 4952, Page 96

Property Sale

Sale
$74,000
DeedBook 4483, Page 322

Property Sale

Sale
$34,290

Property Built

Built

Year Built: 1977