Skip to content

56 Pittman Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$129,500
Last Sale Date
Apr 12, 2002

Property Information

Block10104
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,593
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$148,900
78%
Total Assessment$190,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,449+2.7%
2024$7,252+4.4%
2023$6,949+0.9%
2022$6,888+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$129,500

To:

Sq Ft2,593DeedBook 5231, Page 315

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 4479, Page 420

Property Built

Built

Year Built: 1971