Skip to content

112 Cross Keys Road

Berlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Nov 3, 1978

Property Information

Block101
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page01

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningC/RL
Sq Footage1,530
Acreage4.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$149,600
74%
Improvement Value:$53,400
26%
Total Assessment$203,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,921+2.7%
2024$7,712+4.4%
2023$7,389+0.9%
2022$7,324+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000

To:

Sq Ft1,530DeedBook 3600, Page 460