Skip to content

11 Patricia Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 30, 1999

Property Information

Block10402
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,869
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$118,800
74%
Total Assessment$160,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,274+2.7%
2024$6,109+23.0%
2023$4,965+0.9%
2022$4,921+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$82,400
DeedBook 4506, Page 103

Property Sale

Sale
$82,900
DeedBook 4359, Page 519

Property Built

Built

Year Built: 1971