Skip to content

3 Patton Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Jun 12, 2023

Property Information

Block10507
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,880
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$123,500
75%
Total Assessment$165,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,458+2.7%
2024$6,287+169.3%
2012$2,335+4.1%
2011$2,242+1.2%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$270,000

To:

Sq Ft1,880DeedBook 12405, Page 1197

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 5241, Page 830

Property Sale

Sale
$31,500
DeedBook 4954, Page 266

Property Sale

Sale
$74,900
DeedBook 4232, Page 699

Property Built

Built

Year Built: 1971