Skip to content

11 Eastmont Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$82,000
Last Sale Date
Jun 27, 1995

Property Information

Block10901
Lot44
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,756
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
19%
Improvement Value:$174,300
81%
Total Assessment$216,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,440+2.7%
2024$8,217+4.4%
2023$7,873+0.9%
2022$7,804+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$82,000

To:

Sq Ft2,756DeedBook 4777, Page 778

Property Sale

Sale
$61,900
DeedBook 3894, Page 607

Property Built

Built

Year Built: 1971