Skip to content

4 Lehigh Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2023

Property Information

Block11002
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
31%
Improvement Value:$46,300
69%
Total Assessment$67,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,626+2.7%
2024$2,557+4.4%
2023$2,450+0.9%
2022$2,428+48.2%
Property History
Sales8

Property Sale

Sale
$147,000
Sq Ft968DeedBook 11750, Page 1920Recorded6/8/2021

Property Sale

SaleMulti
$140,000
Sq Ft968DeedBook 11673, Page 560Recorded3/27/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$85,000
Sq Ft968DeedBook 11209, Page 856Recorded9/11/2019

Property Sale

Sale
$19,000

From:

To:

Sq Ft968DeedBook 11100, Page 145Recorded3/27/2019

Property Sale

Sale
$28,000
DeedBook 9615, Page 1919

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 7765, Page 1740

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 4486, Page 442

Property Sale

Sale
$25,500

Property Built

Built

Year Built: 1975