Skip to content

3 Lawrence Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$49,000
Last Sale Date
May 2, 2008

Property Information

Block11002
Lot51
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
41%
Improvement Value:$30,000
59%
Total Assessment$51,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,990+2.7%
2024$1,937+4.4%
2023$1,856+0.9%
2022$1,840+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$49,000

To:

Sq Ft968DeedBook 8828, Page 1237

Property Sale

Sale
$39,450
DeedBook 4192, Page 171

Property Built

Built

Year Built: 1975