Skip to content

14 Long Bow Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Jun 26, 2025

Property Information

Block11002
Lot86
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
28%
Improvement Value:$54,900
72%
Total Assessment$75,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,962+2.7%
2024$2,883+93.2%
2023$1,492+0.9%
2022$1,479+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000

To:

Sq Ft968DeedBook 12863, Page 1789

Property Sale

Sale
$131,000
Sq Ft968DeedBook 12090, Page 1098Recorded5/23/2022

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 4225, Page 914

Property Built

Built

Year Built: 1975