Skip to content

72 Colts Neck DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Feb 6, 2018

Property Information

Block1103.01
Lot57
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description3SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,240
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
22%
Improvement Value:$126,000
78%
Total Assessment$161,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,282+2.7%
2024$6,116+4.4%
2023$5,860+0.9%
2022$5,809+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$169,900

To:

Sq Ft2,240DeedBook 10828, Page 1002

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 9800, Page 21

Property Sale

Sale
$204,365
DeedBook 7702, Page 826

Property Sale

Sale
$343,925
DeedBook 7643, Page 1522

Property Built

Built

Year Built: 2004