Skip to content

6 Lamont Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$37,500
Last Sale Date
Oct 15, 2004

Property Information

Block11102
Lot123
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,034
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
35%
Improvement Value:$39,000
65%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,341+2.7%
2024$2,279+4.4%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$37,500

To:

Sq Ft1,034DeedBook 7669, Page 1476

Property Sale

Sale
$53,400
DeedBook 5097, Page 209

Property Sale

Sale
$39,900
DeedBook 3931, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1975