Skip to content

5 Lamont CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$148,500
Last Sale Date
Dec 3, 2021

Property Information

Block11102
Lot124
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,034
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
21%
Improvement Value:$77,500
79%
Total Assessment$98,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,843+2.7%
2024$3,742+68.5%
2023$2,220+0.9%
2022$2,201+0.6%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$148,500

To:

Sq Ft1,034DeedBook 12027, Page 968

Property Sale

Sale
$36,000
DeedBook 9453, Page 1762

Property Sale

Sale
$86,000
DeedBook 8681, Page 284

Property Sale

Sale
$64,000
DeedBook 7584, Page 1064

Property Sale

Sale
$29,000
DeedBook 5124, Page 934

Property Sale

Sale
$47,000
DeedBook 4840, Page 495

Property Sale

Sale
$39,900
DeedBook 4205, Page 825

Property Built

Built

Year Built: 1975