Skip to content

4 Lamont Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$84,900
Last Sale Date
Jan 28, 2021

Property Information

Block11102
Lot122
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,034
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
27%
Improvement Value:$56,800
73%
Total Assessment$77,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,036+2.7%
2024$2,956+35.3%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$84,900

To:

Sq Ft1,034DeedBook 11685, Page 1381

Property Sale

Sale
$26,200
DeedBook 5265, Page 583

Property Sale

Sale
$32,800
DeedBook 4686, Page 805

Property Sale

Sale
$39,000
DeedBook 3790, Page 893

Property Built

Built

Year Built: 1975