Skip to content

10 Lamont Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$48,000
Last Sale Date
Oct 24, 2008

Property Information

Block11102
Lot128
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,034
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
35%
Improvement Value:$39,000
65%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,341+2.7%
2024$2,279+4.4%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$48,000

To:

Sq Ft1,034DeedBook 8936, Page 594

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 7798, Page 1479

Property Sale

Sale
$37,011
DeedBook 7555, Page 1934

Property Sale

Sale
$57,500
DeedBook 5140, Page 147

Property Sale

Sale
$42,000
DeedBook 4273, Page 223

Property Built

Built

Year Built: 1975