Skip to content

19 Vanderbilt Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 1997

Property Information

Block11301
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page113

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,120
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
23%
Improvement Value:$73,600
77%
Total Assessment$95,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,730+2.7%
2024$3,632+4.4%
2023$3,480+0.9%
2022$3,449+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$65,500
DeedBook 4617, Page 209

Property Sale

Sale
$58,835
DeedBook 4180, Page 816

Property Built

Built

Year Built: 1986