Skip to content

12 Hampton Gate Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$236,000
Last Sale Date
Mar 20, 2024

Property Information

Block11802
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class35
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,408
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,000
30%
Improvement Value:$63,000
70%
Total Assessment$90,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,512+2.7%
2024$3,419+4.4%
2023$3,276+0.9%
2022$3,247+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$236,000

To:

Sq Ft1,408DeedBook 12554, Page 1897

Property Sale

Sale
$89,900
DeedBook 4447, Page 52

Property Sale

Sale
$71,810
DeedBook 4268, Page 918

Property Built

Built

Year Built: 1985