Skip to content

3 Hanover PlaceSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$76,540
Last Sale Date
Feb 28, 1983

Property Information

Block11907
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,854
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$157,900
79%
Total Assessment$199,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,800+2.7%
2024$7,594+4.4%
2023$7,276+0.9%
2022$7,212+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$76,540

To:

Sq Ft1,854DeedBook 3881, Page 961