Skip to content

11 Jackson LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1976

Last Sale Price
$76,500
Last Sale Date
Jun 30, 1988

Property Information

Block12001
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,796
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
14%
Improvement Value:$125,500
86%
Total Assessment$145,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,677+2.7%
2024$5,528+4.4%
2023$5,296+0.9%
2022$5,250+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$76,500

To:

Sq Ft1,796DeedBook 4308, Page 473

Property Built

Built

Year Built: 1976