Skip to content

3 Drexel CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$84,500
Last Sale Date
Dec 10, 2001

Property Information

Block12101
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,188
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
32%
Improvement Value:$85,000
68%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,878+2.7%
2024$4,749+4.4%
2023$4,550+0.9%
2022$4,510+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$84,500

To:

Sq Ft1,188DeedBook 5202, Page 589

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 4508, Page 696

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 4175, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1985