Skip to content

11 Drexel CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Jul 9, 2001

Property Information

Block12101
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,728
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
27%
Improvement Value:$108,100
73%
Total Assessment$148,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,779+2.7%
2024$5,626+4.4%
2023$5,391+0.9%
2022$5,343+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000

To:

Sq Ft1,728DeedBook 5169, Page 814

Property Sale

Sale
$82,000
DeedBook 4204, Page 767

Property Built

Built

Year Built: 1985