Skip to content

1 Drexel CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1985
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 14, 1990

Property Information

Block12101
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,756
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
24%
Improvement Value:$129,400
76%
Total Assessment$169,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$5,293+3.9%
2011$5,094+1.1%
2010$5,036+3.1%
2009$4,883+3.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1985

Property Sale

Sale
$75,665
DeedBook 3910, Page 71