Skip to content

19 Leanne DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$93,000
Last Sale Date
Aug 29, 1996

Property Information

Block12302
Lot117
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,336
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
28%
Improvement Value:$107,900
72%
Total Assessment$149,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,849+2.7%
2024$5,695+4.4%
2023$5,456+0.9%
2022$5,408+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$93,000

To:

Sq Ft1,336DeedBook 4842, Page 198

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 4652, Page 933

Property Sale

Sale
$81,850
DeedBook 4166, Page 812

Property Built

Built

Year Built: 1985