Skip to content

680 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Feb 23, 2024

Property Information

Block12401
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class33
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,323
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
41%
Improvement Value:$40,000
59%
Total Assessment$68,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,653+2.7%
2024$2,583+4.4%
2023$2,475+0.9%
2022$2,453+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000

To:

Sq Ft1,323DeedBook 12582, Page 1208

Property Sale

Sale
$57,000

From:

To:

Sq Ft1,323DeedBook 10175, Page 1861Recorded4/1/2015

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 4736, Page 936

Property Sale

Sale
$59,000
DeedBook 4334, Page 587

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$43,990
DeedBook 3928, Page 958