Skip to content

34 Woodhaven WaySicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$176,500
Last Sale Date
Aug 29, 2016

Property Information

Block12302
Lot44
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,682
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$124,300
75%
Total Assessment$166,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,489+2.7%
2024$6,318+4.4%
2023$6,053+0.9%
2022$6,000+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$176,500

To:

Sq Ft1,682DeedBook 10486, Page 1186

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 7762, Page 264

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 5281, Page 417

Property Sale

Sale
$127,000
DeedBook 5253, Page 652

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 4475, Page 442

Property Sale

Sale
$81,840
DeedBook 4107, Page 941

Property Built

Built

Year Built: 1985