Skip to content

708 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$52,750
Last Sale Date
Jul 2, 2004

Property Information

Block12401
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$45,700
62%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$52,750

To:

Sq Ft1,037DeedBook 7558, Page 721

Property Sale

Sale
$61,000
DeedBook 4548, Page 223

Property Sale

Sale
$43,990
DeedBook 3952, Page 315

Property Built

Built

Year Built: 1984