Skip to content

702 Tara Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$47,000
Last Sale Date
Sep 27, 2012

Property Information

Block12401
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$46,000
62%
Total Assessment$74,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,887+2.7%
2024$2,811+4.4%
2023$2,694+0.9%
2022$2,670+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$47,000

To:

Sq Ft1,037DeedBook 9675, Page 1258

Property Sale

Sale
$76,500
DeedBook 8657, Page 885

Property Sale

Sale
$50,600
DeedBook 4753, Page 545

Property Sale

Sale
$52,000
DeedBook 4313, Page 620

Property Built

Built

Year Built: 1984