Skip to content

683 Sicklerville Road(Block 12510 Lot 22)Sicklerville, NJ 08081

Built 1975
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 2026

Property Information

Block12510
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class16
Description1SMETAL
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage1,890
Acreage5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$516,800
76%
Improvement Value:$167,200
24%
Total Assessment$684,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,690+2.7%
2024$25,985-1.4%
2023$26,365+0.9%
2022$26,133+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$999,900

To:

Sq Ft1,890DeedBook 12720, Page 565

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 3940, Page 648

Property Built

Built

Year Built: 1975