Skip to content

3 Devonshire CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$82,400
Last Sale Date
Aug 21, 1987

Property Information

Block12602
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,542
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
29%
Improvement Value:$121,500
71%
Total Assessment$171,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,692+2.7%
2024$6,515+4.4%
2023$6,243+0.9%
2022$6,188+0.6%
Property History
Sales1Foreclosures1

Foreclosure Case F-000916-25

Foreclosure Case
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Bankruptcy Stay
Original Mortgage••••••••Mortgage Date98/96/1274Monthly Pmt••••••••

Property Sale

Sale
$82,400

To:

Sq Ft1,542DeedBook 4237, Page 24

Property Built

Built

Year Built: 1986