Skip to content

19 Devonshire CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Jun 19, 1998

Property Information

Block12602
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,860
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$142,700
74%
Total Assessment$192,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,519+2.7%
2024$7,321+4.4%
2023$7,014+0.9%
2022$6,953+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft1,860DeedBook 4959, Page 206

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 4387, Page 253

Property Sale

Sale
$106,350
DeedBook 4250, Page 642

Property Built

Built

Year Built: 1986