Skip to content

457 North Route 73

Atco, NJ 08004

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 17, 2006

Property Information

Block1502
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPC2
Sq Footage1,012
Acreage2.57

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$152,400
69%
Improvement Value:$69,400
31%
Total Assessment$221,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,655+2.7%
2024$8,426+4.4%
2023$8,074+0.9%
2022$8,003-30.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 8003, Page 549

Property Sale

Sale
$151,000
DeedBook 4852, Page 562

Property Built

Built

Year Built: 1966