Skip to content

10 Matro Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 1979

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Oct 29, 2025

Property Information

Block4002
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,072
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,700
21%
Improvement Value:$156,700
79%
Total Assessment$198,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,742+2.7%
2024$7,537+4.4%
2023$7,222+0.9%
2022$7,158+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000

To:

Sq Ft2,072DeedBook 12956, Page 995

Property Sale

Sale
$225,000

To:

Sq Ft2,072DeedBook 9236, Page 1384

Property Built

Built

Year Built: 1979

Property Sale

Sale
$12,000