Skip to content

4 Matro Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 1981

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Aug 28, 2017

Property Information

Block4002
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,067
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,700
23%
Improvement Value:$139,000
77%
Total Assessment$180,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,051+2.7%
2024$6,865+4.4%
2023$6,577+0.9%
2022$6,520+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$210,000

To:

Sq Ft2,067DeedBook 10722, Page 491

Property Sale

Sale
$46,000
DeedBook 3830, Page 647

Property Built

Built

Year Built: 1981