Skip to content

6 Fletcher Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Nov 7, 2025

Property Information

Block4502
Lot34
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,943
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,000
14%
Improvement Value:$221,300
86%
Total Assessment$257,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,040+2.7%
2024$9,775+4.4%
2023$9,366+0.9%
2022$9,283+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 12969, Page 1850

Property Sale

Sale
$207,000

To:

Sq Ft2,943DeedBook 11391, Page 231

Property Sale

Sale
$140,000

To:

DeedBook 4573, Page 507

Property Sale

Sale
$58,965

To:

Property Built

Built

Year Built: 1979